Meble kuchenne na zamówienie Kórnik

Matowy czy wysoki połysk – jakie meble kuchenne na zamówienie Kórnik wybrać? 

Urządzanie nowej kuchni wymaga dokonania kilku ważnych wyborów. Decydując się na meble kuchenne na zamówienie Kórnik można wybrać nie tylko kolor szafek czy ich wymiar, ale również ich wykończenie. Do wyboru są fronty matowe i w połysku. 

Fronty w macie – czy warto je wybrać?

W wielu kuchniach, niezależnie od ich wielkości czy stylu, mat jest coraz bardziej popularną opcją. Między innymi dlatego, że jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, nie widać na nim smug, ani odcisków palców. Niestety, nie odbijają światła, co sprawia, że wydają się one optycznie cięższe, szczególnie w małych i ciemnych kuchniach.

Wady i zalety szafek w wykończeniu z połyskiem 

Odwrotnie niż matowe meble kuchenne na zamówienie Kórnik, błyszczące fronty świetnie odbijają światło, dlatego są najlepszym wyborem do kuchni małych i tych, którym brakuje jasności. Chociaż trudniej utrzymać je w nienagannej czystości sprawiają, że kuchnia przyciąga wzrok i prezentuje się jak z wystawy sklepu meblowego lub katalogu. Szafki kuchenne na wysoki połysk są wspaniałym wyborem do wnętrz nowoczesnych, modernistycznych i glamour. W przypadku ciepłych i stonowanych kolorów błyszczące fronty będą dobrze wyglądały także w pomieszczeniach urządzonych tradycyjnie.